Konferencja dotycząca życia i twórczości polsko - amerykańskiego artysty Lubomira Tomaszewskiego obędzie się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie 13 listopada 2015 roku. 

 

Legenda polskiego wzornictwa przemysłowego Lubomir Tomaszewski poznawany jest na nawo! Jako rzeźbiarz i malarz znany jest jedynie w USA, „dziś odkrywany” przez polską publiczność jako autor unikatowych obrazów malowanych ogniem i dymem oraz twórca form trójwymiarowych.  

Fundacja Art and Design Lubomir Tomaszewski w listopadzie 2015 roku organizuje pierwszą w Polsce konferencję poświęconą wybitnemu polsko – amerykańskiemu artyście Lubomirowi Tomaszewskiemu. Do udziału w niej i partnerstwa zaproszeni zostali przedstawiciele świata sztuki  i designu z kraju i zagranicy.

Na konferencji poruszane będę wątki z bardzo bogatej i ciekawej biografii artysty. Jej  cale jest również przybliżenie polskiej publiczności dorobku artysty, zapoznanie się z założeniami emocjonalizmu, kierunku stworzonego i opisanego przez artystę. Ważnym tematem będzie taniec, ruch i muzyka, które stanowią dla niego niewyczerpanym żródłem inspiracji. 

 
Rzeźba "Do you hear a music?" wymiary: 108 x 55 x 33 cm, technika: drewno-metal 

 

Poza częścią wykładową prezentowaną przy użyciu multimediów,  przygotowana będzie rzeczywista prezentacja kilkunastu prac artysty na powierzchni 540 m2, dawnych sal muzealnych Teatru Wielkiego. Kilkanaście rzeźb i obrazów, w tym rzeźby „Flaying to freedom”, która w zeszłym roku była prezentowana w Pałacu Narodów w Genewie oraz najbardziej znane z dorobku wzorniczego artysty serwisy Ina i Dorota, prezentowane będą podczas konferencji.  

Jesteśmy przekonani, że pierwsza konferencja rozpocznie szerszą dyskusje na temat sztuki Lubomira Tomaszewskiego i skłoni badaczy, historyków sztuki, dziennikarzy oraz osoby zaangażowane w "świat sztuki" do dalszego poszukiwania i zdobywania wiedzy na temat twórczości artysty i badań nad nią. Wielką nadzieją pozostaje również temat zorganizowania wystawy w centralnych ośrodkach kultury w Polsce, przede wszystkim w ukochanej przez artystę, jego rodzinnej Warszawie.  
 

Pełna nazwa konferencji: Nowy Jork, Paryż, Warszawa. Miasta Lubomira Tomaszewskiego. Pierwsza konferencja o życiu i twórczości polsko-amerykańskiego artysty.   

Data: 13 listopada 2015 roku ( 9.30 – 16.00) 

Miejsce: Teatr Wielki – Opera Narodowa. Sale Redutowe. Warszawa.

 

Zapraszamy wolontariuszy do włączenia się w działania Fundacji związane z organizacją konferencji.   Chętnych prosimy o kontakt pod adresem: office@tomaszewskifoundation.org


Zgłoszenie udziału w konferencji proszę wysyłać na adres:  
 office@tomaszewskifoundation.org 
 

ZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ

NAJNOWSZE PRACE

Lubomir Tomaszewski (1923) Kochankowie I Lovers, miedź, rok 2008 rok, 42 x 48 x 5 cm, Błękitny taniec, rok 2016, technika autorska: mixed media ( dym,karton) Rider, Jeździec, 92 x 90 x 59 cm, impregnowane drewno i metal (miedź), podpisana przez artystę, rok 2004 Rzeźba Śpiewam (Dramatic finish), metal i drewno, 26x21x46 cm

POLECAMY

Rzeźba