O Galerii

Galeria van Rij prowadzi swoja działalność w 240 metrowej postindustrialnej przestrzeni starej malarni porcelany w fabryce porcelany AS Ćmielów  oraz w nowo otwartej filii w Krakowie jak też w internecie pod adresem www.galeria-rij.com. Oferuje dosyć klasyczne formy wyrazu jak malarstwo, rzeźbę i grafikę. Posiada jednak stylistycznie szeroką ofertę dopasowaną do zróżnicowanych oczekiwaniom miłośników i kolekcjonerów sztuki. Zaczynając od monochromatycznych, utrzymanych o kolorach szarości obrazów ogniem malowanych polsko-amerykańskiego artysty Lubomira Tomaszewskiego, aż do „kipiących” kolorem portretów Dominika Jasińskiego czy ukraińskiej malarki Natalii Pastuszenko.

Galeria zainaugurowała swoja działalność największą w Polsce wystawą prac Lubomira Tomaszewskiego. Światowej sławy artysty i designera, który w 1966 roku na stałe wyjechał do Nowego Jorku. Prowadzona jest przez Katarzynę Rij, historyka sztuki, marszanda, menadżera, kurator wystaw.

W kręgu zainteresowań galerii leży klasyka współczesności jak i odkrywanie twórców młodego pokolenia. Prowadząc działalność wydawniczą publikuje dwujęzyczne katalogi prezentujące twórczość artystów z którymi współpracuje. W najbliższym czasie ukaże się album „Maja sztuka to moja spowiedź do ludzi o Lubomirze Tomaszewskim. Człowieka, którego  twórczość  w sposób szczególny rekomenduje jako uznanego artysty, z ogromnym dorobkiem malarskim, rzeźbiarskim i designerskim. Galeria posiada największą w Europie ofertę prac Tomaszewskiego. 
  

Galeria prowadzi również doradztwo w budowaniu kolekcji.   

 postindustrialna przestrzen starej malarni porcelany - galeria van rij  rzeźba Lubomir Tomaszewski - jezdziec
   
   
 obrazy Dominika Jasińskiego  wejcie do galerii sztuki wspolczesnej


wystawa dialog ze swiatem - malarstwo olga gralewska


Rzezba Lubomir Tomaszewski
 
 

 
 
Malarstwo dominik jasinski

 
wejście do galerii van rij 

Tomaszewski rzeźby
 
 
 
 
 

NAJNOWSZE PRACE

Lubomir Tomaszewski (1923) Kochankowie I Lovers, miedź, rok 2008 rok, 42 x 48 x 5 cm, Błękitny taniec, rok 2016, technika autorska: mixed media ( dym,karton) Rider, Jeździec, 92 x 90 x 59 cm, impregnowane drewno i metal (miedź), podpisana przez artystę, rok 2004 Rzeźba Śpiewam (Dramatic finish), metal i drewno, 26x21x46 cm

POLECAMY

Rzeźba