O Galerii

Galeria van Rij prowadzi swoja działalność w 240 metrowej postindustrialnej przestrzeni starej malarni porcelany w fabryce porcelany AS Ćmielów  oraz w nowo otwartej filii w Krakowie jak też w internecie pod adresem www.galeria-rij.com. Oferuje dosyć klasyczne formy wyrazu jak malarstwo, rzeźbę i grafikę. Posiada jednak stylistycznie szeroką ofertę dopasowaną do zróżnicowanych oczekiwaniom miłośników i kolekcjonerów sztuki. Zaczynając od monochromatycznych, utrzymanych o kolorach szarości obrazów ogniem malowanych polsko-amerykańskiego artysty Lubomira Tomaszewskiego, aż do „kipiących” kolorem portretów Dominika Jasińskiego czy ukraińskiej malarki Natalii Pastuszenko.

Galeria zainaugurowała swoja działalność największą w Polsce wystawą prac Lubomira Tomaszewskiego. Światowej sławy artysty i designera, który w 1966 roku na stałe wyjechał do Nowego Jorku. Prowadzona jest przez Katarzynę Rij, historyka sztuki, marszanda, menadżera, kurator wystaw.

W kręgu zainteresowań galerii leży klasyka współczesności jak i odkrywanie twórców młodego pokolenia. Prowadząc działalność wydawniczą publikuje dwujęzyczne katalogi prezentujące twórczość artystów z którymi współpracuje. W najbliższym czasie ukaże się album „Maja sztuka to moja spowiedź do ludzi o Lubomirze Tomaszewskim. Człowieka, którego  twórczość  w sposób szczególny rekomenduje jako uznanego artysty, z ogromnym dorobkiem malarskim, rzeźbiarskim i designerskim. Galeria posiada największą w Europie ofertę prac Tomaszewskiego. 
  

Galeria prowadzi również doradztwo w budowaniu kolekcji.   

 postindustrialna przestrzen starej malarni porcelany - galeria van rij  rzeźba Lubomir Tomaszewski - jezdziec
   
   
 obrazy Dominika Jasińskiego  wejcie do galerii sztuki wspolczesnej


wystawa dialog ze swiatem - malarstwo olga gralewska


Rzezba Lubomir Tomaszewski
 
 

 
 
Malarstwo dominik jasinski

 
wejście do galerii van rij 

Tomaszewski rzeźby
 
 
 
 
 

NAJNOWSZE PRACE

no limit - bez ograniczeń, 65 x 54 x 12 cm, 2016 rok, podpisana przez artystę, drewno i metal Obrzęd indiański (Indian Ritual), technika autorska: ogień i dym ( impregnowany), lata 90, wymiary przed oprawą: 75x55cm, Unhurried - bez pośpiechu; 1999 rok; 28 x 34 x 12 cm, kamień i metal; rzeźba podpisana przez artystę

POLECAMY

Zasłuchany lis, Lisening fox ( wystawiana również jako:Przyjaciel, A Friend); 2001; kamień i metal, 30 x 20 x 13 cm At a gallop (W Galopie), lata 90., technika autorska: ogień, obraz impregnowany, oprawiony, podpisany, posiada certyfikat autentyczności wystawiony przez Lubomira Tomaszewskiego Pełnia wolności - full of freedom; wymiary: 28,5 x 34 x 12 cm, technika: kamień i metal; rzeźba podpisana przez autora